10 ماده غذایی موثر در کاهش وزن | چاقی

مجموعه: زیبایی اندام

10 ماده غذایی موثر در کاهش وزن

10 ماده غذایی موثر در کاهش وزن
اگه به دنبال راهی آسون واسه کم کردن وزنتون هستین کلید این معما در دست ماست. غذای سالم خوردن یکی از آسون ترین و سریع ترین راه واسه رسیدن به وزنی ایده آله. در این جا به معرفی 10 ماده غذایی پراختیم تا با مصرف اونا از دست چربیای لجوج شکمتون راحت شید.

 

1- روغن نارگیل :
یکی از بهترین مواد غذایی که وزن شما رو خیلی راحت کم می کنه خوردن روغن نارگیله. نارگیل شامل چربیای سالمیه که شما رو متناسب و قوی نگه می داره. با خوردن روغن نارگیل سرعت متابولیسم زیاد شده و در نتیجه چربیاتون سریع تر سوزونده می شه و انرژی تون افزایش پیدا می کنه.

 

 

3 – انگور :
انگور پر از فیبر و منبع خوبی از آنتی اکسیدان حساب می شه که از پیری زودرس پیشگیری می کنه. از اون جا که کالری این میوه کم بوده و دارای آب زیادی در خوده ماده غذایی موثری واسه کاهش وزن حساب می شه.

4 – اسفناج :
اسفناج یکی از مواد غذایی طبیعی واسه کاهش وزنه. این ماده غذایی سبز رنگ با داشتن مقدار زیادی فیبر و آهن در خود، سلامتی شما رو به مدت طولانی تضمین می کنه.

 

5- موز :
واسه کاهش وزن فقط موز بخورین. این میوه شامل آب فراوون و پر از فیبره. موز انرژی زای طبیعی بوده و پر از الکترولیتا هستش. این ماده غذایی با داشتن نشاسته، سطح انرژی بدن رو زیاد می کنه.

 

6 – سیب :
اگه به دنبال راهی سالم واسه سوزوندن چربی های بدنتون هستین سیب می تونه گزینه مناسبی واسه شما باشه. کالری موجود در سیب پایین بوده و پر از فیبره. اگه سیب رو قبل از غذا بخورین بدن شما در طول خوردن غذا، کالری کمتری دریافت می کنه.

7 – گوجه فرنگی :
گوجه فرنگی دارای خواص مفیدی واسه کاهش وزن هستن. این ماده غذایی پر از ترکیباتیه که سطح و مقدار هورمون اشتها رو تغییر میدن. گوجه فرنگی از اون جا که منبع خوبی از ویتامین C هستش واسه سلامتی خیلی خوبه. با مصرف گوجه فرنگی به مدت طولانی احساس سیری می کنین.

8 – ماست :
ماست از اون جا که شامل کلسیم و پروتئین زیادی در خوده غذای ایده آلی واسه کاهش وزنه. این ماده غذایی عجیب با تقویت سیبستم ایمنی بدن به سلامتی کل بدن کمک می کنه.

 

9 – جو :
خوردن یه کاسه جو در صبح کمک خوبی واسه سیری دراز مدت شما درزمان روز هستش. جو شامل آهن و منیزیم زیادی در خوده. این ماده غذایی سطح کلسترول بدن رو کم کرده و احتمال خطر دچار شدن به شکلای جور واجور خاصی از سرطانا رو هم کم می کنه.

10 – تخم مرغ :
تخم مرغ منبع سالمی از پروتئینا حساب می شه. کلید کاهش وزن خوردن دو تخم مرغ واسه صبحونه س.

.

منبع :