10 ماده غذایی مفید که هر خانمی باید آن را مصرف کند | تغذیه سالم

این 10 ماده غذایی باید در سبد غذایی هر خانمی باشه.

می دونین کدوم ماده غذایی پر از ویتامینا، مواد معدنی و آنتی اکسیدانا هستش؟ تموم مواد غذایی مشابه همدیگه نیستن، اما واسه داشتن سبک زندگی سالم افراد باید مواد غذایی خوب رو در رژیم غذایی خود جا بدن.

به نقل از لایف اسکیریپ، محققان استرالیایی 10 ماده غذایی به درد بخور واسه زنان رو معرفی کردن.

کلم بروکلی

بروکلی ممکنه ماده غذایی دلخواهی واسه افراد نباشه، اما مطمئن باشین ماده غذایی سالمیه. در تحقیقات مشخص شده مانند دیگه سبزیا با سرطان مقابله می کنه. دیگه سبزیا مشابه کلم بروکلی، گل کلم و کلم بروکسل هستن.

چغندر

براساس تحقیقات انجام شده آب چغندر با کاهش فشارخون ربط داره. چغندر شامل پتاسیم، فولات و خواص ضدالتهابیه.

زردچوبه

زردچوبه ادویه ایه که در غذاهای هندی بسیار فراوانه. این ادویه واسه خونواده زنجبیل و با درمان التهاب، مشکلات گوارشی، ورم مفاصل و حتی مریضی فراموشی ربط داره.

ساردین

ساردین منبع مناسب و ارزون قیمتی از روغن ماهی، ویتامین D و کلسیمه. هم اینکه این ماهی شامل سلنیومه آنتی اکسیدانی که موجب افزایش ایمنی بدن می شه.

کلم پیچ

کلم با سرطان مقابله می کنه. این سبزی از خونواده بروکلیه و موجب کاهش کلسترول و خطر حمله قلبی می شه. هم اینکه شامل ویتامین A، ویتامین C، کلسیم و کارتنوئیده.

زغال اخته

این میوه شامل آنتی اکسیدان فراوون و ضدالتهابه و موجب کاهش خطر دچار شدن به مریضیای قلبی، دیابت و التهاب مفاصل می شه. این میوه موجب سلامت مغز هم می شه.

لوبیا مشکی

لوبیا مشکی شامل مواد معدنی، فولات، منیزیم، آهن، فیبرهای اشباع شده، فلانوئیدها و مواد شیمیایی که با سرطان مقابله می کننده.

گیلاس

معمولاً گیلاس رو به صورت تازه، کمپوت و منجمد شده استفاده می کنن. این میوه و نوع ترش اون با التهاب مقابله و به کنترل درد کمک می کنه.

بادام

بادام آجیل سالمی واسه مصرف و شامل پروبیوتیکه که به هضم غذا کمک کرده و کلسترول رو کم می کنه.

گیاه کینوآ

شامل 9 اسید آمینه س که ماهیچه ها و اندامای داخلی بدن رو می سازه. بدون اسیدآمینها بدن ما از بین میره. کینوآ شامل آنتی اکسیدان، ویتامینا و مواد معدنیه.

منبع : salamaneh.com