10 قدم مفید برای لاغر شدن | چاقی

 

 

اینجا به 10 نکته که می تونه افراد رو 10 قدم به لاغری نزدیک تر کنه اشاره کردیم.

 

تب لاغری امروزه خیلی از جوامع شرقی تا غربی رو به خود درگیر کرده تا جایی که رسانه های غربی هم زمان زیادی رو واسه پوشش اخبار لاغری و یا تغییر وزن افراد مشهور از بازیگر تا سیاست مدار و بازیکن فوتبال اختصاص میدن. همین پوشش خبری و تبلیغ رسانه ای دلیل شده تا ذهن مردم بیشتر از قبل به مسئله وزن و اضافه وزن شون جلب شه و تلاش می کنن از راه رژیم ، گیاهخواری و نخوردنای چند روزه لاغر شن. اما تنها راه مناسب و علمی کاهش وزن اینه که مقدار کالری که شما می سوزونین، بیشتر از مقداری باشه که دریافت می کنین.

 

اینجا به 10 نکته که می تونه افراد رو 10 قدم به لاغری نزدیک تر کنه اشاره کردیم.

1 – قبل از هر اقدامی باید تعیین هدف شه

یعنی فردی که تصمیم میگیره لاغر شه، اندازه اونو باید تعیین کنه، با تعیین هدف افراد بهتر می تونن به اون دست پیدا کنن و اینکه در چه بازه ای از زمان می خواین وزن خود رو کم کنین. زمان مشخصی رو مشخص کنین و واسه اون زمان مشخص، هدف گذاری کنین.

 

2 – کنترل غذا خوردن خود رو به دست بگیرین

 به غذا و اندازه غذایی که میل می کنین توجه کنین و از اون غافل نشید، یعنی تصمیم بگیرین، آگاهانه غذا بخورین.

3 – واسه غذاهایی که می خورید، یادداشت جفت و جور کنین

از اندازه غذاهایی که می خورید یه یادداشت جفت و جور کنین و اندازه کالریاشون رو در طول یه رو جمع بزنین. هر بار که میفهمید چقدر لاغر شدین انگیزه تون واسه ادمه برنامه رژیم و کاهش وزن بیشتر می شه. اگه می تونین بهتره به جمع دوستائی ملحق شید که اونا هم رژیمای غذایی رو رعایت می کنن و با کسائی که سلامت غذایی و اندازه غذای مصرفی براشون اهمیتی نداره، کمتر رفت و اومد کنین.

 

4 – هدف کوتاه مدت مشخص کنین

واسه رسیدن به اهداف دراز مدت اهداف کوتاه مدت لازمه، مثلا هر هفته به اندازه وزن خود دقت کنین که تو یه مدت زمان مشخص، به میزانی که قرار بوده، وزن کم کردین یا خیر و اگه به هدف کوتاه خود رسیده بودین به خودتون جایزه بدین تا واسه ادامه، تشویق شید.

 

5 – آب بیشتری بخورین

نوشیدن دست کم ۸ لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی واسه کاهش وزنه. آب سیستم بدن شما رو پاک می کنه، بدن رو هیدراته نگاه می داره و همین موضوع باعث می شه سطح انرژی شما بالا بمونه و شما احساس گرسنگی نکنین.

 

6 – بین وعده های غذایی، میان وعده های کوچیک و کم کالری استفاده کنین

گرسنگی معمولا به خوردن منجر می شه پس بهتره قبل از گرسنه شدن یه میان وعده کوچیک بخورین. بهتره این میان وعده از بین میوه ها و سبزیجات انتخاب شه.

 

7 – رژیم غذای درستی رو انتخاب کنین

رژیمای غذایی مختلفی هست؛ اینکه شما کدوم رو انتخاب می کنین و کدوم بیشتر به سبک زندگی شما نزدیکه تاثیر زیادی در موفقیت شما داره.

 

8 – ورزش کنین

ورزش همراه با یه رژیم غذایی مناسب می تونه تاثیر به سزایی بر پایین آوردن وزن شه. پیاده روی تون رو بیشتر کنین. اونقدر که پیاده روی روزانه تون چیزی عادی شده، بهتره اندازه پیاده روی و سرعت اونو تغییر بدین.

 

9 – مواد غذایی پر کالری رو از یاد ببرین

آشپزخانه خودتون رو از هرنوع ماده غذایی پرکالری که معمولاارزش غذایی پایینی دارن، پاک کنین. تلاش کنین این ماده های غذایی رو از ذهن خود رو پاک کنین.

 

10 – سبک زندگی سالم رو واسه خودتون انتخاب کنین

واسه دست پیدا کردن به یافته های دراز مدت با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم، مهمترین نکاتی هستن که باید به اونا توجه کرد. با در پیش گرفتن راه های کوچیک و عملی، سریعتر و بهتر به هدف نزدیک میشین.

 

منبع : iscanews.ir

جمع آوری سلامت اکاایران